28.12.2021

Zimní slunovrat ukončuje dobu největšího temna a přináší návrat světla do našich životů. Doba temna, která slunovratu předcházela mohla být pro mnohé z nás velkou zkouškou a mohla být také časem nejhlubší introspekce. Pro mně rozhodně byla a tak jsem se letos poprvé, na tento velký okamžik, poctivě připravila. Letos připadl okamžik zimního slunovratu na 21.12. na 16:58 hod.

Jelikož jsme se v říjnu letošního roku rozhodli opustit náš velký dům na Rusavě a splnit si náš další sen (usilujeme o soběstačnost a vymanění se ze systému, jak jen to nejvíce půjde), pořídili jsme si nové bydlení a nyní začínáme naši novou cestu na malém pozemku, kde poznáváme život v malém mobilheimu, srůstáme s naší novou půdou a rádi bychom zde přivedli na svět naše miminko, které již očekáváme každým týdnem. Je to pro nás velký krok a další rok bude jistě famózní. A to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla tuto událost nepodcenit.

Vykouřila jsem celý náš domeček i pozemek, uklidila a zkrášlila vše kolem nás, včetně sebe. Se synem jsme na zahradě našli proutí na spletení koštěte, kterým jsme zametli oltář a vybrali jsme polínko, které jsme ozdobili a které s námi hodovalo při večerní hostině. Zapálili jsme si svíčky, pustili hudbu, bubnovali, předčítali si staré pohanské modlitby, pouštěli staré a přivolávali do našich životů nové…

Avšak oslavou slunovratu toto velké čarování nekončí. Sama slunovratová noc je velmi magická. Říká se o ní, že je nocí splněných snů. Pokud si tedy pamatujete, co se Vám zdálo, nabízí se výklad snu, který může napovědět mnohé o Vaší blízké budoucnosti. Nejen výkladem snu můžete nahlédnout za oponu dalšího roku. Následujících 12 dnů se slaví tzv. kouřové noci, kdy každý den představuje jeden měsíc nadcházejícího roku. Já osobně každý den vykuřuji a očišťuji sebe i náš domov se záměrem přívětivosti dalších měsíců a také sleduji všechny možná znamení, které si během těchto dnů zaznamenávám. Z těchto znamení a událostí či pocitů, které mi přicházejí, mám záměr vytvořit si takový menší věštecký kalendář pro další rok, který pro mně bude kompasem na naší další cestě.

Letos tento krásný kreativní nápad otestuji a bude-li úspěšný, zařadím tvoření takovýchto osobních věšteckých kalendářů do své nabídky služeb. V těchto dnech mi přichází spousta inspirace a cítím, že přijde opět velký posun v mé práci i v mém osobním životě. Věřím, že i pro Vás je tento čas magický a posouvá všechny mílovými kroky vpřed, blíže k sobě samým a vzhůru ke světlu. 

Na závěr tohoto psaní bych ráda dodala, že jsou to především naše myšlenky, které si sami volíme a kterým právě v tuto chvíli věříme – právě ty utvářejí naši budoucnost a nejvíce ovlivňují to, co prožijeme zítra, příští týden či příští rok. Vědomé očišťování, rituály a věštění nám mohou pomoc tyto naše myšlenky udržovat v energiích a rovinách, které souzní s naší cestou. Přeji nám všem, aby se nám v tomto konání dařilo. Nechte se inspirovat a zařaďte do svých životů více takových příležitostí pro oslavu a vítání života.

S Láskou Anoli*