31.5.2021

Existuje rčení afrického lidu kmene Dogonu, které říká, že pod údery liščích tlapek se zem otřásá. A právě toto rčení plně vystihuje to, co se v mnohých z nás nyní odehrává – potřena pohnout se vpřed…

Potřebujeme peníze, abychom se nyní odrazili ze dna? Položme si tuto otázku, ať už se týká našeho projektu, vztahu, či jiné záležitosti. Pokud je odpověď ano, pak je správný čas tuto svou potřebu naplnit.

Co je potřeba obětovat abychom dosáhli toho, co chceme? Je třeba odhalit tajemství, které dobře skrýváte především sami před sebou. Jsou to právě naše stíny, které nám ničí vztahy či ubírají životní energii. Ačkoliv si často myslíme, že to co skrýváme nad námi nemá moc, opak je pravdou. Právě to, co žije v temnotě, je velmi silné – podobně jako jaguár. A tento jaguár v nás chce nyní vyjít na světlo a proměnit se v pozitivní vliv. Používáme svou sílu moudře, čistě? Anebo svou sílu zneužíváme abychom druhé dostali tam, kde je chceme mít?

Tyto dny mohou být dobou rostoucího konfliktu a napětí. Nyní není nejlepší doba pro náročné kroky.

Avšak řešení minulých i současných problémů může přijít právě v podobě zásadní změny. I přesto, že jsme vyzývání k tomu, abychom se vyhnuli náhlým změnám i pohroma nakonec přinese velký prospěch. Cítíme-li potřebu pohnout se vpřed – ať už by to znamenalo sjednocení či rozdělení – neváhejme.

Silnou podporu budou mít nyní vztahy založené na skutečné věrnosti a přátelství.

Opět se očišťujeme od toho, co nám již neslouží a tyto nefunkční součásti odstraňujeme z našich životů. Něco již odešlo definitivně, anebo se odejít právě chystá. Můžeme očekávat nový začátek. Ale pokud se snažíme něco vědomě nechat odejít ze života, ujistěme se, že skutečně nastal správný čas a že nejde pouze o naši pohodlnost se něčemu vyhnout. Třeba konfrontaci s vlastním stínem. Pokud nás toto vědomé ukončování bez konce stahuje dolů, měli bychom tuto naši potřebu blíže a hlouběji prozkoumat.

Kvality, které budou v tomto období v popředí jsou vytrvalost, vnitřní síla a spolehlivost.

Cítíte-li naopak místo potřeby pohnout se vpřed potřebu nehybnosti, pozor na to, aby se z ní nestala zatvrzelost a sebeomezování.

Je také velmi pravděpodobné, že se v našich vztazích a projektech začnou měnit naše potřeby a role – potřeba vést versus potřeba nechat se vést. Je to tak naprosto v pořádku. Důvěřujme vlastním pocitům.

Chceme-li vnést harmonii do naší každodennosti – tvořme, buďme kreativní. Kreativita posiluje náš život. Vrací-li se nám do života již nevyužitá příležitost, je možné, že nám vesmír podsouvá nedotvořený životní materiál, dosud nevyužitý potenciál či zahozenou šanci…

Závěrem bych ráda napsala několik rad pro harmonický a hladký průběh tohoto nadcházejícího období. Náhlé konce nám mohou přinést tvrdé lekce. Nečekané konce nám přinesou nový druh lekcí, výzev a zkoušek. Rozhodneme-li se pro jakoukoliv přeměnu či změnu, je nezbytné pochopit podstatu věci. Bez tohoto pochopení může změna proběhnout špatným směrem. Špatná usnesení jsou horší než žádná a proto je zásadní výběr našich rádců.

Buďme kreativní. Našim vztahům i projektům věnujme dynamickou a aktivní péči, tak jako ji věnuje energická mladá matka svému dítěti. Pak nás toto vše bude vyživovat a podporovat.

S Láskou a Vírou v dobrá rozhodnutí a plynulý pohyb vpřed,

Anoli*