24.2.2021

Okamžiky přechodu – narození a smrt – jsou stejně tak důležité pro zvířata jako pro lidi. Smrt je druhá nejdůležitější iniciace, kterou každé zvíře a člověk musí projít. Obřady nám pomáhají zvládnout odchod milované osoby stejně tak jako milovaného domácího mazlíčka.

Jste-li si tohoto procesu iniciace vědomi, můžete svému mazlíčkovi pomáhat se tomuto přechodu přizpůsobit, zvládnout všechny poslední lekce a pochopit vše, co se ještě potřebuje naučit v tomto životě, než nadejte jeho čas.

Pokud nějaké zvíře zemře náhle, může být v šoku a naše modlitby mu v takové situaci velmi pomohou najít světlo. Jestliže jeho smrt nastane předčasně, dokážeme mu poskytnout léčení a potřebnou podporu. Toto mu pak následně pomůže vybrat si nové podmínky na Zemi, aby se mohlo vrátit zpět a naučit se lekce, kvůli jejich prožití se původně vtělilo.

K tomuto slouží obřad uchování a propouštění duše. Tímto obřadem očišťujeme duši zemřelého zvířete, duše a duch se stanou jedním a duše je pak zmocněna vrátit se na to místo, kde byla stvořena.

Tento rituál jsem měla možnost uskutečnit nedávno a ráda bych za tuto příležitost a důvěru projevila nesmírnou vděčnost. Ráda bych v tomto konání dál pokračovala a věřím, že se brzo stanou obřadné rituály součástí toho, co mě živí a vyživuje.

Jsem nositelkou tradiční ceremoniální dýmky a mým přáním je provádět modlitby a rituály v souladu s učením moudrých indiánů. Tento rituál jsem sestavila se záměrem pomoci duším našich zemřelých domácích mazlíčků a také z touhy obnovit a vynést do kolektivního vědomí velikost a důležitost těchto starých rituálů a tradic.

Odešel-li Váš domácí mazlíček za duhový most a obřad uchování a propuštění duše s Vámi rezonuje, kontaktujte mně. Ráda Vám představím rituál. Věřím, že obřad společně uskutečníme.

S Láskou, Anoli